Ból lędźwi – Żyrardów

utworzone przez | | Blog

Ból lędźwi to jedno z najczęstszych dolegliwości wśród ludzi w różnym wieku. Ból może pojawić się nagle lub przybrać przewlekłą formę. Jedno jest pewne — nie należy lekceważyć pierwszych objawów.

Ból pleców w odcinku lędźwiowym — skąd on się bierze?

Ból może być spowodowany przez wiele czynników, takich jak urazy, niewłaściwe ułożenie ciała siedzący tryb życia, a nawet stres.

Jeśli cierpisz na ból lędźwi, warto pamiętać o kilku ważnych zasadach.

Po pierwsze, staraj się unikać długiego siedzenia lub stania w jednej pozycji. Warto zadbać o odpowiednią postawę ciała, szczególnie podczas pracy przy biurku lub w czasie jazdy samochodem.

Jeśli ból jest bardzo silny, może być konieczna wizyta u specjalisty.

Istnieją różne metody leczenia bólu lędźwi Żyrardów, takie jak ćwiczenia wzmacniające mięśnie wokół pleców, rozciąganie mięśni i wiele innych.

Regularna aktywność fizyczna, jak również dbanie o odpowiednią postawę ciała, mogą pomóc w zapobieganiu tego typu bólowi.

Pamiętaj, że taki dyskomfort może wpłynąć na Twoje codzienne funkcjonowanie, dlatego nie zwlekaj i poszukaj pomocy jak najszybciej.

Ból a trening

Ból lędźwi to nieprzyjemne dolegliwości, które mogą nie tylko utrudnić wykonywanie codziennych czynności, a także uniemożliwić trening. Trener medyczny może pomóc swoim klientom w radzeniu sobie z dolegliwościami, a także w profilaktyce, aby zapobiec nawrotom dyskomfortu.

Przede wszystkim trener dostosowuje plan treningowy do indywidualnych potrzeb i ograniczeń klienta.

W przypadku bólu tego typu należy unikać ćwiczeń obciążających dolną część pleców, takich jak przysiady z ciężarem lub martwy ciąg przynajmniej na samym początku (docelowo chcemy nauczyć się wykonywać te ćwiczenia). Zamiast tego, należy skupić się na znalezieniu przyczyny bólu oraz  ćwiczeniach wzmacniających mięśnie brzucha, bioder i pleców ( w zależności co wyjdzie w diagnostyce ).

Należy także przywrócić pełną ruchomość plecom tak, aby schylanie się kiedy np.wiążesz buta, czy chcesz podnieść coś ciężkiego, nie stanowiło problemu.

Najbezpieczniej jest wdrażać aktywność fizyczną pod okiem trenera.

Trener może również pomóc w poprawie postawy, co może wpłynąć na zmniejszenie bólu lędźwi. Poprawna postawa podczas wykonywania ćwiczeń a także poprawną postawa podczas wykonywania czynności dnia codziennego, może pomóc w zmniejszeniu napięcia mięśniowego, a jednocześnie zapobiec bólowi.

Warto również pamiętać, że to właśnie profilaktyka jest tu kluczowa. Trener może pomóc w opracowaniu planu treningowego, który pomoże w utrzymaniu zdrowia i zapobiegnie bólom lędźwiowym w przyszłości.

Pamiętaj! Nasz kręgosłup powinien służyć nam przez całe nasze życie. Zadbajmy o niego już teraz!

Zapraszam.

Maciej CzeropskiMaciej Czeropski
13:55 07 Aug 23
Pełen profesjonalizm. Przyszedłem do Łukasza z przewlekłym bólem pleców. Przeprowadził szczegółowy wywiad, w prosty sposób wyjaśnił dalsze postępowanie, szybko pojawiły się pierwsze efekty. Proponowane ćwiczenia, zarówno w domu i w sali są różnorodne i ciekawe, pozytywna atmosfera zachęca do wysiłku. Każde z ćwiczeń jest szczegółowo wyjaśnione a ich natężenie dostosowane do ćwiczącego. Polecam!
Wojtek PoskropWojtek Poskrop
08:36 30 Jun 23
Daria DogaDaria Doga
11:38 20 Jun 23
Trafiłam do Pana Łukasza z bólem kręgosłupa w odcinku szyjnym i piersiowym. Praca siedzącą stawała się uciążliwa. Leki i nastawiania już nie pomagały.Po jednej wizycie i tygodniowych banalnych ćwiczeniach w domu (12 min) bólu nie ma.Ćwiczenia dostosowane są do indywidualnych potrzeb i możliwości pacjenta.Profesjonalne podejście i miła atmosfera. Serdecznie polecam.
Anna LiszewskaAnna Liszewska
22:00 03 Jun 23
Trafiam do Pana Łukasza z bólem kręgosłupa który dokucza od 6 lat .Po dokładnym szczegółowym wywiadzie,Pan Łukasz dobrał ćwiczenia.Po systematycznych ćwiczeniach mosze powiedzieć że naprawdę ,,ćwiczenia dzuaĺają cuda,,😉promieniowanie na karku które miałam prawie cały czas teraz czasami sobie przypominam że miałam...Z czystym sumieniem mogę polecić Pana Łukasza bardzo dobra fachowa opieka 👍🙂Podoba mi się to że każde ćwiczenie wykonuje pod okiem Pana Łukasza A wtedy wiem jak w domu prawidłowo wykonywać.BARDZO POLECAM KAŻDEMU Z RÓŻNYMI BÓLAMI ,DOLEGLIWOŚCIAMI PANA ŁUKASZA
js_loader