Kim jest trener medyczny i czym różni się od trenera personalnego?

utworzone przez | | Blog

Zajęcia prowadzone przez trenera medycznego w zasadzie niczym nie  różnią się od zajęć trenera personalnego.

Obydwaj mają jeden cel jakim jest poprawa sprawności fizycznej u podopiecznych.

Różnice są w kompetencjach .Trener medyczny ma większą wiedzę na temat anatomii, jednostek chorobowych ludzkiego ciała a także urazów i przeciążeń wynikających z trybu życia. Trener medyczny pomoże pozbyć się bólu poprzez dobór indywidualnie dobranych ćwiczeń mających na celu poprawę mobilności oraz siły mięśni, co przyczyni się do zwiększenia komfortu i życia bez bólu.

Jak zostać trenerem medycznym? 

Aby zostać trenerem medycznym należy skończyć szkolenie (w moim przypadku trwało ono rok),składające się z 17-stu zjazdów liczące 280 godzin dydaktycznych. Każde szkolenie kończy się egzaminem praktycznym. Egzamin składał się z przeprowadzonego wywiadu medycznego, wykonanych testów i znalezienia przyczyny bólu u swojego podopiecznego.

Moje kompetencje poparte są dyplomem  trenera medycznego – terapeuty ruchowego.

 Dlaczego warto udać się na trening medyczny? 

 Trener medyczny zawsze rozpoczyna współpracę od przeprowadzenia wywiadu i diagnostyki.  Jest to niezbędne aby dobrać odpowiednie ćwiczenia korekcyjne lub funkcjonalne.

Potrafi zaprogramować trening terapeutyczny lub funkcjonalny tak, aby przynosił jak najlepsze efekty.

Trener medyczny potrafi pracować z osobami po przebytych urazach czy operacjach ortopedycznych (oczywiście jeżeli była wcześniej przeprowadzona rehabilitacja wstępna). Wspiera osoby z wadami postawy oraz te, którym ból doskwiera na co dzień.

Zyskujesz pewność  indywidualnego podejścia i 100% uwagi skupionej tylko na Tobie.

 Jak wybrać trenera medycznego?

Decydując się na trening z trenerem medycznym warto zwrócić uwagę na opinie podopiecznych oraz jaki był  uraz i sposób pomocy. Nie bez znaczenia jest to, czy dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem za pośrednictwem mediów społecznościowych (Facebook, Instagram). Dzięki temu możesz poznać metody prowadzenia treningu oraz sposób przekazywania wiedzy.

 Ile kosztuje wizyta u Trenera Medycznego? 

 Cena jest adekwatna do przebytych szkoleń, aby pomagać skuteczniej. Cena treningu medycznego – treningu personalnego wynosi 140 zł.