Trening po urazie kolana

utworzone przez | | Uncategorized | 0 komentarzy

Zastanawiasz się na jaki trening zdecydować się po kontuzji kolana? Zadajesz sobie pytanie jak wzmocnić kolana i zwiększyć ich stabilizację? Jakie treningi rozpocząć po artroskopii lub przy bólu kolan? Jak długo powinien trwać trening po urazie kolana? Czy warto wykonywać ćwiczenia rehabilitacyjne stawu kolanowego w domu czy może lepiej zdecydować się na treningi z trenerem medycznym?

Ból pojawiający się podczas długotrwałego stania lub siedzenia, “trzaskanie kolana”, naciągnięcia, uszkodzenia lub zerwania więzadeł, urazy rzepki, skręcenia kolana, dolegliwości bólowe związane z kolanem skoczka lub kolanem biegacza, uczucie sztywności stawów, przewlekłe dolegliwości bólowe lub nawracające urazy kolan. To tylko niektóre problemy, z którymi mierzą się moi podopieczni.

Jeśli Ty także zmagasz się z którymkolwiek z powyższych problemów, to koniecznie przeczytaj dalszą część tego wpisu.  

Dlaczego po urazie kolana powinieneś trenować ze specjalistą?

Kolano jest najbardziej złożonym stawem w naszym ciele, dlatego bardzo ważne, aby powrót do sprawności po jego urazie był dobrze zaplanowany i podparty profesjonalną wiedzą. Ćwiczenia na ból kolan znalezione w internecie, wykonywane samemu nie będą tak samo efektywne jak te indywidualnie dobrane przez specjalistę. 

– Z doświadczenia podczas pracy jako trener medyczny wiem, że niewłaściwie przeprowadzona rehabilitacja, brak wzmocnienia mięśni nóg, pominięcie lub zbyt wczesne wprowadzenie do treningów niektórych elementów może prowadzić do ponownych urazów stawu kolanowego. 

-Profesjonalna pomoc w zakresie powrotu do sprawności, to przede wszystkim większa pewność dla Ciebie, że treningi przyniosą oczekiwane rezultaty. 

-Dodatkowo będę czuwał nad techniką wykonywanych przez Ciebie ćwiczeń, abyś był pewny że wykonujesz je poprawnie, nauczę Cię prawidłowych wzorców ruchowych, pokażę ćwiczenia, które będą dla Ciebie pomocne, a także odpowiem na wszystkie pytania i wątpliwości. 

Dla kogo przeznaczony jest trening pourazowy?

Bez względu na to czy jesteś sportowcem, sportowcem – amatorem czy też po prostu od czasu do czasu wybierasz się na wycieczkę, rowery lub dłuższy spacer zasługujesz na to, aby być sprawny bez bólu. Z urazami i dolegliwościami bólowymi kolan mierzą się osoby o bardzo wysokim poziomie sprawności, a także te, które są na co dzień zbyt aktywne. Sprawne kolana są potrzebne podczas uprawiania sportu, ale także podczas życia codziennego, dlatego nie warto bagatelizować bólu.

Rola trenera podczas treningów, to dopasowanie trudności ćwiczeń do Twojego poziomu sprawności, tak abyś mógł bezpiecznie je wykonywać, a jednocześnie wzmacniać swoje ciało. Każdy organizm jest inny, dlatego zaplanowany przeze mnie program powrotu do aktywności bez bólu kolan będzie stworzony specjalnie dla Ciebie. Planując treningi pourazowe dopasowuję je indywidualnie do charakterystyki dolegliwości z jaką się zmagasz, Twojego wieku, przebytych wcześniej urazów, możliwości czasowych oraz zaawansowania treningowego, dlatego jestem pewny, że sobie poradzisz. 

Jak długo trwa powrót do sprawności po urazie kolana?

Wiele zależy od tego z jakim urazem stawu kolanowego się zmagasz, a także jak dużo czasu minęło od pierwszych dolegliwości do czasu, w którym zdecydowałeś się na działanie. Zwlekanie, trenowanie pomimo bólu lub całkowity brak aktywności na ogół pogarszają stan kolana. Proces rehabilitacji może trwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy, w przypadku poważnych urazów, takich jak np. zerwanie więzadła krzyżowego przedniego gdzie powrót do sportu wymaga kompleksowej rehabilitacji i odbudowy mięśni nóg, a także odzyskania funkcji stawu kolanowego. Bardzo ważny jest też Twój obecny poziom sprawności, indywidualne zdolności do regeneracji, a także zaangażowanie w proces. Możesz być pewny, że także w tej kwestii podejdę do Ciebie indywidualnie i wspólnie wybierzemy najlepszą strategię. 

Jeśli chcesz wrócić do aktywności sportowej lub po prostu masz dość ciągłego bólu napisz do mnie i dowiedz się więcej. Pomogę Ci zadbać o Twoje kolana i znów cieszyć się ruchem. 

Zapoznaj się z ofertą!